Takip Et Kalıcı Makyaj, Kıl Tekniği, Ale's Güzellik Salonu Kalıcı Makyaj, Kıl Tekniği, Ale's Güzellik Salonu

Depilasyon

Ankara Depilasyon Ales Güzellik Merkezi Depilasyon

İnsanlar asırlardır gerek estetik gerekse sosyal açıdan yaşamlarını etkilemesi nedenleri ile tüylerinden kurtulmak için birçok yöntem denemektedir.

Bayanların ihtiyaç duyduğu bir durum gibi görünse de aslında epilasyon erkeklerinde ilgi alanındadır. Epilasyon olarak adlandırılan istenmeyen tüy ve kılların kalıcı olarak yok edilmesi işlemleri güzellik sektörünün en önemli ve en başta gelen konusudur.

Depilasyon ve Epilasyon Arasındaki Fark

"Depilasyon nedir?" ve "Epilasyon nedir?" şeklindeki iki soruyu bir iki cümlede toparlamak mümkün. Depilasyon ve epilasyon her ikisi de istenmeyen kıllar ve tüyler ile ilgilidir. Birbirinden ayıran ise etkilediği süreçtir. Depilasyonda istenmeyen kıl ve tüyler geçici olarak vücuttan uzaklaştırılır. Bunun için traş, tüy dökücü krem, losyon gibi yöntemler kullanılabilir. Burada kıl kökü hedeflenmez. İşlem deri üzerinden yapılır. Ve alınan tüy ve kıllarda 1-2 gün sonra tekrar çıkmaya başlar. Bu kısa süreli depilasyon olarak adlandırılır.

Eğer yöntem olarak cımbız, ağda, epilatör gibi yöntemler kullanılıyorsa kalıcılık biraz daha uzun olmaktadır. Bu da uzun süreli depilasyon olarak adlandırılır. Burada kıl kökü hedeflenmiştir.

Eğer sir ağda kullanmışsanız şeker içermediği için hem kıl köklerini zayıflatmış hemde cilde doğal bir peeling uygulamış olabilirsiniz. Düzenli uygulanması durumunda ise tüylerin ve kılların seyrelmesini sağlayarak uzama sürelerini geciktirir.

Epilasyon daha çok iğne ve lazer yöntemleri ile yapılmaktadır. Lazer epilasyon ile birkaç seansta tabi cildinizin tipi, rengi, kıl-tüy yapısına göre kalıcı olarak özgürlük yaşamanız mümkün.

Tunalı Depilasyon ve Ankara Epilasyon Merkezi Ale's Güzellik Salonu

©2015: Ale's - Tunalı Web Tasarım