Takip Et Kalıcı Makyaj, Kıl Tekniği, Ale's Güzellik Salonu Kalıcı Makyaj, Kıl Tekniği, Ale's Güzellik Salonu

Makyaj

Profesyonel Makyaj

Makyaj Nedir?

Kozmetik yada bilinen diğer adı ile makyaj (make-up) insan vücudunun daha güzel görünmesi için kullanılan bakım maddeleridir. Bunlar genellikle doğal kaynaklar ve sentetik maddelerden türetilmiş kimyasal bileşiklerin karışımıdır.

Kozmetik ile ilgilenen çoğu insanın duyduğu FDA (Food and Drug Administration) ABD'de, kozmetiği düzenleyen Gıda ve İlaç Dairesi'dir. Ve kozmetiği vücudun yapısını etkilemeden güzelleştiren veya görünümünü değiştirerek çekiciliği artırmak için insan vücuduna uygulanan işlemler olarak tanımlamaktadır. Bu geniş tanım, bir kozmetik ürününün bir bileşeni olarak kullanılmak üzere tasarlanan herhangi bir malzemeyi kapsamaktadır. FDA özellikle sabunu bu kategoriden uzak tutmaktadır.

Kozmetikte kullanacağınız malzemeler kadar nasıl kullanacağınızda önemlidir. Renk kombinasyonu, size uygun olanı veya sizi ifade edecek kontür çalışması... Sizin için en iyi sonuçları verecek makyaj ipuçlarını deşifre etmek bazen zor olabilir.

Örneğin göz makyajı tonlarına karar verirken göz renginizine dikkat etmeniz önemlidir. Göz rengi ile göz farını eşleştirmek sizi monokrom bir görünüme götürebilir. Halbuki gözünüzü ön plana çıkaracak bir iki ipucu ile görünümüz çok daha farklı olabilir.

Size özel makyaj ipuçları ve makyaj teknikleri için Ale's Güzellik Salonu Tunalı'da.

 

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Makyaj ürünlerinizi kimse ile paylaşmayınız. Masum bir rimel paylaşımı bile mikropların sizi bulmasını kolaylaştıracaktır.
  • Kurumuş maskara veya diğer ürünlerinizi sıvı ilavesi ile yumuşatmaya, nemlendirmeye çalışmayınız.
  • Gece yatmadan rimelinizi temizleyiniz. Gözünüze gelecek parçacıklar enfeksiyon kapmanıza sebep olabilir.
  • Kaş ve kirpiklerinizde saç boyası kullanmayın.
  • Göz enfeksiyonunuz varsa göz makyajı yapmayın, enfeksiyona kullandığınız ürünlerden birinin sebep olduğunu düşünüyorsanız hemen ondan kurtulun.
  • Kullanmadığınız ürünlerinizi sıkıca kapalı tutunuz.
  • Kullanım talimatlarına mutlaka uyunuz.
  • Önerilenleri aşmayınız.
  • Yeni bir uygulamayı tüm yüzeye uygulamadan önce küçük bir alanda deneyerek test ediniz.

 

©2015: Ale's - Tunalı Web Tasarım